Kai nuprausia Yahushua haMashiah

827

Jn 13,8 ..Yahushua jam atsakė: “Jei nenuplausiu tavęs, neturėsi dalies su manimi”.
Jn 13,9  Petras sušuko: “… ne tik mano kojas, bet ir rankas, ir galvą!”.

Petras, žinoma, galėjo ir pats nusiplauti kojas, kaip ir kiekvienas iš mūsų, šiais laikais, turime šimtus galimybių padaryti save švaresniais. Švaresniais ne tik fizine prasme. Galime dalyvauti įvairiose psichologinėse programose, tobulėjimo kursuose, filosofijos konferencijose, skaityti įvairiausias saviugdos tema parašytas knygas ar tiesiog dalintis patirtimi bei keistis išmintingais patarimais su draugais. Daug kas mums gali patikti ir galbūt padėti. Tik nei vienas iš šių būdų nebus tobulai subalansuotas Jums, nes nei vienam neduota tobulai pažinti kitą, kaip tai gali Kūrėjas.

1 Kor 10,23 Viskas man leistina, bet ne viskas naudinga. Viskas man leistina, bet ne viskas ugdo!

Antra – Petras galėjo ir neplautomis kojomis vaikščioti. Tie kas nori, vaikšto ir nesiprausę, apsimauna švarias kojines, batus ant nešvarių kojų ir štai atrodo visai tvarkingai. Kartais juk gerai parūkantys, pageriantys… ilgiau už sveikuolius gyvena ir dar iš pastarųjų pasišaipo. O neretai ir paskutinį girtuoklį, aprėdžius dailiais rūbais, už padorų žmogų galima „prastumti“. Tačiau ar gyvenimo ilgumas bei paviršutinė švara ką nors reiškia Kūrėjo akyse?

Ir trečia – Petras galėjo vėliau nusiplauti kojas ar paprašyti, kad jas jam vėliau nuplautų. Tačiau, tą kartą, Yahushua nebūtų galėjęs vėliau to padaryti, nes Jo rankos jau sekančią dieną buvo sužeistos. Taip ir kiekvienas iš mūsų nepasinaudojęs mums suteikta proga, retai susimąstome, kad ji gali būti paskutinė.

Jok 4,14 jūs nežinote, kas atsitiks rytoj! Ir kas gi jūsų gyvybė? Garas, kuris trumpam pasirodo ir paskui išnyksta.

Yahushua plovė kojas tik savo išrinktiems mokiniams, kurie vaikščiojo su Juo, o dabar savo žodžiu bei malone Jis „prausia“ tuos, kurie trokšta ir ieško Jo švaros ir tiesos bei amžinojo gyvenimo.
Visi kiti „švarinimosi variantai“, nepriklausomai nuo to, ar jie jums naudingi ar atrodo padedantys, o iš tiesų kenkia, – nei vienas neprilygsta יהוה švarai. Besiprausdami ir „besitobulindami“ iš kitų šaltinių, žmonių akyse gal ir atrodysite švarūs, tačiau „neturėsite dalies su manimi“, – sako Yahushua. Panašiai kaip ir kai kuriose valstybėse yra su užsienietiškais diplomais, jie čia negalioja tol, kol nėra pripažinti, o kai kurių šalių iš viso nepripažįstami, ir tai nereiškia, kad išsilavinimas blogas, jis tiesiog čia netinkamas.

Jei labai pasiseks, Jūsų pačių „švaros“ bei „tobulumo“ Jums užteks čia ir dabar, tačiau trumpam – tik šiam gyvenimui. Ne veltui Petras prašė, jog Yahushua  praustų jį visą: “… ne tik mano kojas, bet ir rankas, ir galvą!”

Paaiškinimai:

 

Rasa

DALINTIS