Praturtinimas (Palaiminimas) prieš Jom Kipur

1269
Jom Kipur teismo diena, vaiku praturtinimas-palaiminimas
Jom Kipur teismo diena, vaiku praturtinimas-palaiminimas

Teismo dienos išvakarėse, puiki proga uždėti rankas ant vaikų ir praturtinti (palaiminti) juos.

Praturtinimas sūnums: Visagalis (Elohim) tau padarys kaip Efraimui ir Manasui!

Dukterims: Visagalis Elohim tau padarys kaip Sarai, Rivke (Rebekai), Rahelei ir Lėjai.

Tebūna Tėvo valia, kuris yra Šamaim (danguje), kad mano mylimi sūnūs ir dukterys gyventų ir jiems būtų viskas gerai, ir kad nebūtų nubausti, apsaugok Tėve, už mano nuodemes.

Teįdeda Visagalis į Jūsų širdis meilė Jam ir pagarbią baimę prieš Jį.

Teneatima baimės prieš Jį, kad jūs nenuodėmiautumėte.

Tebus noras jūmyse gyventi pagal Torą, laikytis visų įsakų ir vykdyti Visagalio valią.

Ir savo dosnia ranka Elohim duos man pakankamai pragyvenimui (maistui), kurį gausiu lengvai ir ramiai, be žmogaus iš kūno ir kraujo išmaldos – kad galėčiau aš maitinti jus ir pasotinti, auginti ir auklėti jus pagal malonės įsakus ir sąžiningumą ir paruošti jus šeimos sukūrimui ir Toros mokymams ir geriems darbams. Visagalis išlies ant jūsų malonę ir atsiųs jums praturtinimą (palaiminimą) ir sėkmę visuose jūsų darbuose. Ir įrašys Jis jus kartu su visais teisuoliais ir visais Izraelio tautos sūnumis ir dukterimis į gero ir ilgo gyvenimo knygą ir užanspauduos antspaudu!

Amen.

P.S.

Pasidaudojus proga norėtųsi šiek tiek papasakoti apie žodžio praturtinimas/palaiminimas vertimą. Tradiciškai tai yra verčiama kaip „Tegul Elohim palaimina…“ arba „Telaimina Elohim“. Tekstuose hebrajų kalba, kaip taisyklė, nėra žodžio „tegul“ arba „te“. Praturtinimas tuo ir yra ypatingas, kad mes sakome „Elohim PADARYS“, „Elohim PRATURTINS“ ir t.t.

Ir dar viena svarbi detalė. Tradiciškai nepriimtina sakyti „amen“ asmeniniam praturtinimui. Tai lygu, jei sakytum „gerai aš pasakiau“. Amen, maldos gale sakoma, tuomet jei mes meldžiamės už kitą, kas mūsų klausosi arba kieno nors kito vardu, kuris mus girdi ir kviečiame jį patvirtinti, kad jis sutinka su mūsų malda arba praturtinimu.

Originalus praturtinimo vaikams tekstas hebrajų kalba:

יְהִי רָצוֹן מִלִּפְנֵי אָבִינוּ שֶׁבַּשָּׁמַיִם שֶׁיִּהְיוּ בָּנַי הַחֲבִיבִים חַיִּים וְקַיָּמִים וְלֹא יִהְיוּ נִתְפָּסִים חַס וְשָׁלוֹם בַּעֲוֹנַי. וְיִתֵּן אֲדֹנָי בְּלִבְּכֶם אַהֲבָתוֹ וְיִרְאָתוֹ, וְתִהְיֶה יִרְאַת אֲדֹנָי עַל פְּנֵיכֶם תָּמִיד שֶׁלֹּא תֶחֱטָאוּ. וְיִהְיֶה חִשְׁקְכֶם בַּתּוֹרָה וּבְמִצְווֹת וְלַעֲשֹוֹת רְצוֹן אֲבִיכֶם שֶׁבַּשָּׁמַיִם. וְיִתֶּן לִי אֱלֹהִים פַּרְנָסָה בְּרֶוַח בְּהֶתֵּר וּבְנַחַת מִתַּחַת יָדוֹ הָרְחָבָה וְלֹא עַל יְדֵי מַתְּנַת בָּשָׂר וָדָם, שֶׁאוּכַל לְזוּנְכֶם וּלְכַלְכֵּל אֶתְכֶם וּלְגַדֶּלְכֶם וּלְהַדְרִיכְכֶם בְּדַרְכֵי טוֹבִים וִישָׁרִים וּלְהוֹבִילְכֶם לַחֻפָּה. וַידֹוָד יַשְׁפִּיעַ עֲלֵיכֶם שֶׁפַע בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּכָל מַעֲשֵׂה יְדֵיכֶם, וְיִכְתֹּב וְיַחְתֹּם אֶתְכֶם לְחַיִּים טוֹבִים וַאֲרֻכִּים בְּתוֹךְ כָּל צַדִּיקִים וּבְתוֹךְ כָּל יִשְׂרָאֵל. אָמֵן.

Aleksandr Blend.

 

 

DALINTIS