Raudonas siūlas – pagalba ar prakeiksmas?

Daug kartų keltas klausimas - "Raudonas siūlas" ir kabala.

6174
Raudonas siūlas apsauga ar prakeiksmas?
Raudonas siūlas apsauga ar prakeiksmas?

Daug kartų keltas klausimas – „Raudonas siūlas“ ir kabala.

Todėl buvo nutarta parašyti keletą eilučių šiuo konkrečiu klausimu.

Raudonas siūlas. kaip talismanas-amuletas žinomas nuo seniausių laikų. Lygiai taip pat kaip ir draudimas jį naudoti. Vienas iš seniausių judėjiškų šaltinių – „Tosefta“, sako: „Ir štai uždraustosios mari magijos veiksmai: raiščių rišimas ant rankos, arba siūlas ant piršto ar riešo…“ (Tosefa, Šabat 6:1)

Jau pirmame amžiuje tautos, supančios judėjus, naudojosi tokiais talismanais, o judėjai tai draudė.

1967 metais buvo galutinai išlaisvinta Jeruzalė taip pat ir tarp panašių šventų vietų – promotinos Rachelės kapas. Pirmosiomis dienomis, po jos atidarymo platesnei publikai, jos kapas buvo apsuptas raudonu siūlu, kad niekas neliptų ant galimų kapo ribų.

Paprasti žmonės nusprendė, kad tai kapui duoda „teigiamą energiją“. Taip kilo idėja, lankant kapus apvynioti juos raudonu siūlu. Rabinai kovoja su tuo.

Maždaug tuo metu ir dėl tų pačių priežasčių raudoną siūlą pradėjo rišti ant rankos. Rado net vietas Rašte:

* Perezo ir Zeracho gimimo metu pribūvėja pririšo raudoną siūlą Zerachui ant riešo (Pr 38:28)! Štai kokia sena tai tradicija! – sako jie… Bet pribūvėja tiesiog pažymėjo pirmagimį, „neuždėjo“ jokios apsaugos. Ir tiesa pasakius nepadėjo tai Zecharui, pirmagimiu jis vis tik netapo.

* Istorijoje su paleistuve Raav, ji pažymi savo namus raudonu siūlu (Jozuės 2:18). Bet ir čia mes matome, kad ženklas žmonėms, o ne dėl apsaugos ar magijos. Ne demonams Raav duoda ženklą. Galima drąsiai teigti, kad nei viename judėjiškame šaltinyje (įskaitant kabalistinius) absoliučiai nieko nėra apie raudoną siūlą, išskyrus apie jo draudimą, kaip pagoniškos magijos elementą.

Vis dėl to raudonasis siūlas – einama prekė turistų ieškančių mistinių išgyvenimų ir geidžiantiems įsigyti stebuklingų suvenyrų.

Aladino lempų prekiautojų yra visur kur yra turistų. Izraelis ne išimtis. Kaip nors įtikinti prekiautojus atsisakyti einamojo produkto? Vargiai ar tai įmanoma. Bet štai papasakoti apie tai, kad raudonasis siūlas neturi nieko bendro nei su kabala – ypatingai su kabala, nei su judaizmu visiškai – toks ir buvo šio posto tikslas!

Saugokite save!

Vertimas iš rusų kalbos. Minčių autorius Aleksas Blendas

 

1 KOMENTARAS

Comments are closed.